شیشه سکوریت و دودبند

توضیحات

تعریف و روش تولید شیشه سکوریت

با حرارت دادن شیشه تا دمایی که به نرمی برسد ( حدود 700 درجه سانتی گراد ) و سپس با ایجاد هوای سر در دوطرف شیشه که سریعا سرد میگردد ، در این عمل لایه های بیرونی زودتر از داخل آن سرد میشود و باعث ایجاد مقاومت و استحکام در برابر شکستگی میگردد .

مزیت و تفاوت شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی در مقاومت آن نسبت به شکستگی و نوع شکستن آن است به صورتی که مقاومت آن بیش از 5 برابر میشود و در زمان شکستن به قطعات ریز با لبه های صیقلی تبدیل میگردد که باعث جلوگیری از برش و خطرناک بودن آن میشود .

در مواردی که استحکام بیشتر نسبت به شیشه خام و در زمان شکستگی ایمنی مدنظر قرار داشته باشد از شیشه سکوریت استفاده میشود به طور مثال در صنایع خودروسازی و ساختمان .

شیشه سکوریت در ساختمان در سازه های بدون قاب مانند درب ورودی شیشه های دودبند راه پله و اطراف لابی ها یا هر مکانی که زدمه زدن به انسان وجود داشته باشد مورد استفاده قراز میگیرد ، همچنین در ادارات و شرکتها برای تقسیم بندی قسمت فلت ساختمان مورد توجه قرار گرفته شده است .

ضمنا باید تذکر داد که شیشه سکوریت قابلیت فرم دهی ، برش و سوراخکاری را ندارد این عملیات (برش ، سوراخ کاری و خم کاری ) قبل از عملیات سکوریت کردن شیشه انجام میگردد .

جهت مشاوره فنی، استعلام و دریافت قیمت با شماره ۰۹۱۲۲۱۸۶۸۱۷ تماس حاصل فرمایید.